Suwalczanie wśród najpopularniejszych

18.01.2016

61. plebiscyt Gazety Współczesnej na najpopularniejszego sportowca województwa podlaskiego rozstrzygnięty. W gronie tegorocznych laureatów znalazło się wielu wspaniałych sportowców: medalistów mistrzostw świata, Europy i Polski. Nie zabrakło wśród nich suwalczan. Najpopularniejszym Sportowcem 2015 roku został bokser grupy zawodowej Wschodzący Białystok Boxing Team Dariusza Snarskiego – Robert „Shy” Świerzbiński. Drugie miejsce zajęła oszczepniczka Hańczy Suwałki Maria Andrejczyk, a trzecie piłkarz pierwszoligowych Wigier Suwałki Adrian Karankiewicz. Finałową dziesiątkę zamyka siatkarz Ślepska Suwałki, Łukasz Rudzewicz.

Podczas gali wybrano również trenera roku. Głosami dziennikarzy sportowych Gazety Współczesnej wybrany został szkoleniowiec Jagiellonii Białystok Michał Probierz. Natomiast Honorowym Sportowcem uznano Rafała Czupera, tenisistę stołowego Startu Białystok.