Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Suwałki gospodarzem lekkoatletycznych Mistrzostw Polski

25.01.2021

Suwałki

Suwałki będą gospodarzem lekkoatletycznych Mistrzostw Polski w 2022 roku, a w tym roku miejscowy stadion ugości najlepszych zawodników z kategorii U23. Mistrzostwa kraju do lat 23 w sezonie 2022 odbędą się w Poznaniu, a w 2021 i 2022 roku halowy czempionat gościć będzie w Arenie Toruń.Decyzje w tej sprawie podjął Polski Związek Lekkiej Atletyki.

Przypomnijmy, że Suwałki kilka lat temu zmodernizowały stadion lekkoatletyczny i konsekwentnie budowały swoją markę miasta przyjaznego lekkoatletyce. Teraz, w dwóch kolejnych sezonach, ponownie zorganizują mistrzostwa Polski. W roku 2021 będą to zawody dla kategorii U23, a w kolejnym sezonie najważniejsza impreza z kalendarza PZLA, czyli mistrzostwa seniorów.

– Cieszę się, że w tych niełatwych czasach Suwałki zdecydowały się podjąć trud organizacji mistrzostw Polski seniorów. W ostatnich latach miasto sprawdziło się jako gospodarz imprez najwyższej rangi. Świadectwem szerokiego spojrzenia i perspektywicznego myślenia jest również fakt, że Suwałki już latem tego roku zorganizują, drugi raz w swojej historii, mistrzostwach Polski U23. To pokazuje duże zaangażowanie lokalnego środowiska i władz miejskich, które stawiają na lekkoatletykę – mówi Henryk Olszewski, prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Z decyzji Związku cieszy się również Czesław Renkiewicz, prezydent miasta. Jak mówi, to wielki zaszczyt i nobilitacja, że impreza rangi Mistrzostw Polski seniorów zostanie zorganizowana w Suwałkach.

– Mamy już doświadczenie przy organizacji podobnych wydarzeń. Dzięki bardzo dobrej współpracy z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki byliśmy już gospodarzami Mistrzostw Polski U20, U23 oraz Mistrzostw Polski w Sztafetach i Wielobojach. Organizacja Mistrzostw Polski seniorów w 2022 będzie zwieńczeniem naszej dotychczasowej bardzo dobrej współpracy. Liczę na jej kontynuację w przyszłości. Cieszę się również, że w rywalizacji wezmą udział suwalczanie, jak chociażby Maria Andrejczyk, a mieszkańcy będą mogli podziwiać najlepszych polskich lekkoatletów – mówi włodarz.

Autor: AP