Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Karatecy kończą rok z kolejnymi medalami

10.12.2018

Suwałki/Szczecinek

Dwa medale zdobyli suwalscy karatecy podczas Pucharu Polski Seniorów, Juniorów i Młodzików, które odbyły się w sobotę (08.12.2018) w Szczecinku. Na podium stanęła młodziczka Jolanta Płońska, która wygrywając cztery walki dotarła do finału. Tam uległa zawodniczce z Ostrołęki i ostatecznie wróciła ze srebrnym medalem zajmując II miejsce w kategorii kumite +55 kg. Na medal spisała się również Aleksandra Górska, która po raz pierwszy wystartowała jako seniorka. Zawodniczka wytrzymała presję, poradziła sobie z bardziej doświadczoną zawodniczką w pierwszej walce, a w drugiej uległa wicemistrzyni zajmując III miejsce w kategorii kumite +65 kg. Poza dwiema zwyciężczyniami, na zawodach Pucharu Polski Seniorów, Juniorów i Młodzików w Szczecinku wystąpili także juniorzy młodsi: Tomasz Kluczyński i Wiktor Grzybczyński oraz juniorka Aleksandra Rybacka. Rok 2018 był bardzo owocny dla suwalskich karateków. Zawodnicy wystartowali trzynaście razy na zawodach od rangi Mistrzostw Klubu po Mistrzostwa Europy. Łącznie zdobyli 185 medali: 59 złotych, 53 srebrne i 73 brązowe. Warto dodać, że zawodnicy Suwalskiego Klubu Karate Kyokushin obronili w tym roku tytuł i zostali po raz drugi z rzędu Drużynowymi Mistrzami Polski Młodzieżowców.