Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Szpital wznawia porody rodzinne

15.02.2021

Giżycko

Porody rodzinne wznawia szpital w Giżycku.

Taka możliwość została wstrzymana z powodu pandemii koronawirusa. Obecnie jak informuje szpital, po szczegółowej analizie sytuacji epidemiologicznej, zdecydowano o przywróceniu możliwości obecności osoby towarzyszącej przy porodzie. Odbywać się to będzie w określonych warunkach.

Jak czytamy w komunikacie opublikowanym przez szpital – obecność osoby towarzyszącej dotyczy porodu fizjologicznego i obejmuje pierwszy okres porodu, poród oraz 2 godziny po porodzie.

Osoba towarzysząca zobowiązana jest do stosowania środków ochrony osobistej, czyli maseczki, rękawiczek oraz fartucha. Wymagane jest również poddanie się testowi antygenowemu w kierunku zakażenia wirusem SARS-CoV-2. Zarówno środki ochrony osobistej jak i badanie testem antygenowym zapewni szpital.

Za każdym razem, ostateczną decyzję odnośnie możliwości odbycia porodu w towarzystwie bliskiej osoby, podejmować będzie personel Traktu Porodowego. Będzie ona uzależniona od sytuacji epidemiologicznej w szpitalu i oddziale ginekologii i położnictwa.

Porody rodzinne wznowiono w giżyckim szpitalu od 15 lutego.

Źródło: Giżycka Ochrona Zdrowia
Autor: jwe