Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

„To był rok oszczepu”

22.01.2016

„To był zdecydowanie rok oszczepniczki – Marii Andrejczyk” – tak miniony sezon lekkoatletyczny w Suwałkach podsumowują władze LUKS „Hańcza”. Złote medale Marii zdobyte na Mistrzostwach Polski i Europy Juniorów oraz udział na Mistrzostwach Świata Seniorów w Pekinie to jedne z największych sukcesów w ponad 30-letniej historii „Hańczy”.  – Teraz czas na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro – mówi Dariusz Siwicki, prezes Lekkoatletycznego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Hańcza”.

Medale najlepszej w regionie oszczepniczki to nie jedyne sukcesy suwalskiego klubu. Świetnie radzili sobie też inni lekkoatleci, między innymi Adam Miłowicki, Maciej Pietras, Szymon Birt, czy Jakub Mikłaszewicz. – W sumie sportowcy zgromadzili dla Suwałk 110 punktów w Systemie Sportu Młodzieżowego – najwięcej spośród wszystkich dyscyplin, uprawianych w mieście – mówi Siwicki.

W „Hańczy” trenuje obecnie około 70 osób. – Ciągle czekamy jednak na kolejnych miłośników lekkoatletyki – dodaje Siwicki. Sportowcy rozpoczęli właśnie kolejny, zimowy obóz przygotowawczy w Białej Podlaskiej.