Troje ełczan w kadrze na Mistrzostwa Europy Karate!

30.09.2018

Ełk

Troje ełczan w kadrze na Mistrzostwa Europy Karate! O rewelacyjnym wyniku zawodników informuje trener Remigiusz Karpiński.

W Turnieju Kwalifikacyjnym do Mistrzostw Europy kadetów i młodzieżowców w Ostrołęce wystartowało sześcioro ełczan. Rywalizacja prowadzona była w dwóch konkurencjach: kata i kumite.

I miejsce w kategorii kumite kadetek -65 kg wywalczyła Maja Begicz. Również I miejsce w kategorii kumite -70 kg kadetów wywalczył Dominik Kurgan, a II miejsce w kategorii kumite +65 kg młodzieżowców wywalczyła Kinga Mierzejewska. Niewiele zabrakło do uzyskania kwalifikacji Ewie i Alicji Prokuda oraz Elizie Malinowskiej.

Mistrzostwa Europy odbędą się w dniach 23-24 listopada 2018 w Budapeszcie.

Nieco wcześniej, bo 10 listopada, to Ełk będzie areną zmagań dla zawodników startujących w Mistrzostwach Polski Karate Polskiego Związku Karate juniorów i młodzieżowców. Jak informuje Remigiusz Karpiński, będzie to również jubileusz 40-lecia Ełckiego Klubu Sportowego Karate Kyokushin.

Źródło: R. Karpiński