Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Trudne warunki na drogach. Doszło do kilku kolizji

11.12.2020

Ełk/Olecko

Na miejscu 7. kolizji pracowali w czwartek (10.12) ełccy policjanci. Na ilość zdarzeń niewątpliwie miały wpływ trudne, zimowe warunki.

Do poważnie wyglądającego zdarzenia doszło w okolicach miejscowości Niedźwiedzkie. Zgłoszenie oficer dyżurny ełckiej policji otrzymał około 11:30.

Z ustaleń policjantów wynika, że 29-latka próbowała wyprzedzić autobus, wpadła w poślizg i dachowała w rowie. Jechała sama. Nic jej się nie stało.

Mówiła Agata Kulikowska de Nałęcz, oficer prasowy ełckiej policji.

Pierwsze w tym sezonie opady śniegu skutkowały zdarzeniami również w powiecie oleckim.

Około południa oficer dyżurny miejscowej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 65 w miejscowości Ślepie. Jak wynika z ustaleń policjantów, kierująca oplem nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, wpadła w poślizg i dachowała w rowie.

Pojazdem podróżowały trzy osoby. Na szczęcie nikt nie odniósł żadnych obrażeń. 22-latka za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym została ukarana mandatem.

Policjanci apelują o rozwagę oraz dostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych. Przypominają także pieszym o zwracanie baczniejszej uwagi na poruszające się pojazdy i dalekowzroczność w swoim zachowaniu. Śliska nawierzchnia znacznie wydłuża drogę hamowania. Zwracają się też do kierowców z prośbą, by zwolnili, jechali rozważnie i ostrożnie.

Źródło: KPP w Ełku, KPP w Olecku, Radio 5
Autor: jwe