Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Trzech pijanych kierowców. Rekordzistką kobieta

15.02.2021

Pisz

Trzech nietrzeźwych kierowców na drogach powiatu zatrzymali w trakcie minionego weekendu piscy policjanci.

Rekord tym razem należy do kobiety. 41-letnia mieszkanka Orzysza, prowadziła renault mając blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Dwaj pozostali kierujący jechali po spożyciu alkoholu popełniając tym samym wykroczenie.

Pierwszy podejrzanie jadący samochód został przez policjantów zatrzymany w piątek (12.02) po godz. 17.00 w Orzyszu.

Anna Szypczyńska – oficer prasowy piskiej policji.

Za kierownicą siedziała 41-letnia mieszkanka tego miasta. Badanie stanu trzeźwości kobiety wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali jej prawo jazdy. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara nawet 2 lat pozbawienia wolności.

Następnego kierowcę jadącego na tzw. „podwójnym gazie” policjanci zatrzymali do kontroli drogowej w sobotę przed godz. 15.00 na terenie gminy Ruciane – Nida.

Kierował on samochodem marki Opel Zafira. To 33-letni mieszkaniec pobliskiej miejscowości. Badanie stanu trzeźwości tego mężczyzny wykazało blisko 0,4 promila alkoholu w organizmie, co stanowi wykroczenie.

Trzeciego kierowcę jadącego pod działaniem alkoholu patrol zatrzymał w niedzielę po godz. 18.00 w Orzyszu. Pojazdem marki Toyota kierował 35-letni mieszkaniec powiatu ełckiego. Mężczyzna miał ponad 0,3 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci przypominają, że jeżeli badanie stanu trzeźwości kierowcy wykaże powyżej 0,5 promila alkoholu w organizmie popełnia on przestępstwo, które zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2. Jeżeli stężenie alkoholu kierującego jest na poziomie od 0,2 do 0,5 promila wówczas jest to wykroczenie, za które grozi kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 50 złotych.

Źródło: KPP Pisz
Autor: wk