Trzy punkty nie dla Akademii

04.05.2018

Trzy punkty nie dla RESO Akademii 2012. Suwalczanki przegrały 16. kolejkę II ligi piłkarskiej kobiet. Ich przeciwnikiem była drużyna UKS Ząbkovia Ząbki. Mecz rozgrywany był na stadionie Dolcanu. Panujące, letnie warunki nie ułatwiały gry. Do przerwy był remis 1:1. Po gwizdku rozpoczynającym drugą połowę zaatakował zespół Ząbkovii. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Ostatecznie piłkarki z Suwałk przegrały 4:2. Kolejny  mecz RESO Akademia 2012 rozegra w niedzielę (06.05). O godzinie 16:00 na stadionie przy ulicy Zarzecze w Suwałkach akademiczki podejmą UKS Loczki Wyszków.

UKS Ząbkovia Ząbki 4:2 RESO Akademia 2012 Suwałki 4:2 (1:1)
(Kowalczyk 33’, Lesińska 47’, Górecka 66’, Tuszyńska 80’ – Skrodzka 16’, Ciruk 85’)
RESO Akademia 2012 Suwałki: Dziurdź – Pacewicz, Ciruk, Staszyńska (46’ Ołów) – Frąckiewicz, Stankiewicz, Skrodzka (55’ Wieczorczuk) , Smyk, Zabawska (80’ Gałażewska) – Łada (46′ Stefaniak), Bieryło.
Trener: Grzegorz Twarowski