Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Uchwała do poprawki

28.01.2021

Olecko

Olecka uchwała Rady Miejskiej w sprawie zwolnienia z podatku od nieruchomości oleckich przedsiębiorców do poprawki. Mowa o pomocy, jaką Urząd Miejski miał udzielić oleckim biznesom z powodu strat spowodowanych pandemią. Prokuratura uznała, że czas składania wniosków wyznaczony przez samorząd był zbyt jednak zbyt krótki. Uchwała dotycząca zwolnień z podatku od nieruchomości była podjęta w kwietniu, zaś termin składania wniosków upłynął w czerwcu.

Przypomnijmy, przedsiębiorcy, którzy nie zdążyli złożyć wniosku odwołali się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego, które z kolei poprosiło prokuraturę o zbadanie sprawy.

Okazało się, że radni muszą uchylić zapis dotyczący spornego, czerwcowego terminu. Jak twierdzi prokuratura przedsiębiorcy mają do 5 lat na złożenie stosownego wniosku. O szczegółach mówi Karol Sobczak, burmistrz Olecka.

Uchwała ma być poprawiona na piątkowej (29.01) sesji. Kiedy wejdzie w życie, przedsiębiorcy, którzy nie zdążyli w ubiegłym roku złożyć wniosku o zwolnienie z podatku, będą to mogli zrobić teraz.

Autor: SzK