Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Ucierpiały samochody i portfele kierowców

25.01.2021

Olecko

Jeden pijany kierowca i aż trzy kolizje – to bilans minionego weekendu na drogach w powiecie oleckim.

– Nietrzeźwy kierujący został zatrzymany w niedzielę (24.01.21) po godz. 19:00 w miejscowości Dunajek gm. Świętajno – mówi podkom. Justyna Sznel – oficer prasowy oleckiej policji.

35-latek kierował osobowym volkswagenem mając w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.
Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości mieszkańcowi gm. Świętajno grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Seria kolizji rozpoczęła się już w piątek (22.01.21) przed godz. 17:00 w Olecku na ul. Gołdapskiej.

Kierujący samochodem osobowym marki Toyota nie zachował należytej ostrożności podczas wykonywania manewru cofania, w wyniku czego uderzył w prawidłowo zaparkowanego volkswagena.

Kolejna kolizja miała miejsce również w piątek około godz. 18:00 w Olecku na ul. Kolejowej. Jak ustalili policjanci, kierująca peugeotem, wyjeżdżając z miejsca parkingowego, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu toyotą. Kobieta została pouczona.

Do trzeciej kolizji doszło w niedzielę (24.01.21 r.) przed południem na skrzyżowaniu ulic Gołdapskiej i Wojska Polskiego.

Kierujący volvo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem osobowym marki Jeep w wyniku czego doszło do zderzenia.

26-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 250 zł.

We wszystkich zdarzeniach ucierpiały jedynie samochody oraz portfele kierowców.

Źródło: Radio 5
Autor: wk