17.11.2020
Wybór odpowiedniego konta bankowego dla jednoosobowej działalności gospodarczej może być nie lada wyzwaniem. Istotne jest wiele kwestii jak opłaty za prowadzenia konta, opłaty za wydanie i użytkowanie karty, możliwość wzięcia kredytu obrotowego czy też możliwość korzystania z bankowości elektronicznej i mobilnej. Warto zatem wiedzieć jakimi czynnikami należy kierować się przy wyborze odpowiedniego konta firmowego dla osób samozatrudnionych by uniknąć niepotrzebnych komplikacji.
Czym jest konto bankowe dla osób samozatrudnionych?
Zgodnie z definicją konto bankowe dla osób samozatrudnionych to nic innego jak konto dla osób prowadzących samodzielnie własną działalność gospodarczą, w której nie ma zatrudnionych żadnych osób trzecich. Innymi słowy jest to konto prowadzone przez bank dla klienta instytucjonalnego z zamysłem, iż tylko wybrana osoba jest uprawniona do dokonywania wszelkiego rodzaju transakcji oraz operacji na tym koncie. Według różnych danych dostępnych w Internecie oraz na portalach informacyjnych osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą chcą w większości by taki rodzaj kont był jak najbardziej dostępny pod względem mobilności.
Mowa tutaj przede wszystkim o wygodnym dostępie do wszelkiego rodzaju usług oferowanych przez wybrany bank z poziomu komputera czy też telefonu. Takie rozwiązanie jest niezwykle pomocne ze względu na dużą ilość obowiązków, które podmiot prowadzący jednoosobową działalność musi wykonać każdego dnia. Warto zatem wiedzieć co powinno cechować konto dla osób samozatrudnionych by przykuwało uwagę możliwie jak największej liczby klientów.
Konto dla samozatrudnionych – czym powinno się charakteryzować?
Istnieje kilka istotnych czynników, które bezpośrednio charakteryzują i opisują oczekiwania potencjalnych klientów względem założenia konta bankowego jako osoba samozatrudniona. Do tego rodzaju czynników z pewnością zaliczają się:
– możliwie jak najniższe opłaty za prowadzenie i korzystanie z konta bankowego – by wybrać dla siebie odpowiednie konto jako dla osoby samozatrudnionej istotne jest ponoszenie możliwie jak najniższych kosztów. Dotyczy to zarówno możliwości zlecania przelewów, paczek przelewów, zleceń stałych jak i płatności kartą. Przed podjęciem decyzji o założeniu konta jako osoba samozatrudniona w wybranym banku warto zapoznać się czy są – a jeśli tak – to jak wysokie opłaty za prowadzenia konta firmowego oraz jak można ich uniknąć;
– dostęp z dowolnego miejsca na Ziemi – w obecnych czasach wiele osób będących na samozatrudnieniu dużo przemieszcza się i niekiedy podróżuje za granicę w celach biznesowych. W związku z tym coraz większe grono nowych i potencjalnych klientów zastanawia się w jakim banku otworzyć konto dla swojej jednoosobowej działalności by móc bez przeszkód wypłacać i wpłacać do bankomatów środki czy też dokonywać transakcji za pomocą aplikacji mobilnej z dowolnego miejsca na świecie;
– możliwość skorzystania z jak najszerszej gamy produktów bankowych – oprócz założenia konta firmowego przez osobę prowadzącą jednoosobową działalność równie istotny jest jednoczesny dostęp do takich produktów jak konto oszczędnościowe, lokaty, inne produkty inwestycyjne czy też kredyty obrotowe. Ten czynnik jest niezwykle istotny gdyż osoba będąca na samozatrudnieniu często potrzebuje dodatkowego wsparcia finansowego lub nadwyżki finansowe wynikające z jej działalności chce ulokować w bezpiecznym miejscu.
Powyżej przedstawione czynniki są niezwykle kluczowe dla potencjalnych klientów, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą i szukają konta bankowego skrojonego dla swoich potrzeb.
Gdzie szukać oferty banków dotyczącej kont dla osób samozatrudnionych?
Samodzielne poszukiwanie oferty konta firmowego dla osoby samozatrudnionej wcale może nie być takie łatwe. Dlatego też w takich sytuacjach istotne jest znalezienie dobrej porównywarki gdzie znajduje się opis tego typu produktów z różnych instytucji finansowych. By znaleźć konto firmowe idealne dla siebie warto zapoznać się z opisami kont poszczególnych banków umieszczonych na https://www.bankier.pl/smart/konta-firmowe.
Artykuł sponsorowany