Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

W świąteczną atmosferę wprowadzi Masovia Baroque Orchestra

18.12.2020

Giżycko

W świąteczną atmosferę wprowadzą muzycy Masovia Baroque Orchestra uczestników koncertu „Christmas Concertos”.

Artyści wystąpią w Giżyckim Centrum Kultury. Z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa, nie ma możliwości, by melomani zjawili się w GCK-u. Ale organizatorzy wydarzenia postanowili pójść z duchem czasu i zaplanowali transmisję on-line z tego wydarzenia.

19 grudnia o godzinie 19:00 na profilu facebook-owym Miasto Giżycko rozpocznie się transmisja z Giżyckiego Centrum Kultury.  Masovia Baroque Orchestra przygotowała program pełen utworów związanych z tematyką okresu Bożego Narodzenia.

Pomysłodawcą i koordynatorem wydarzenia jest giżycczanin Krzysztof Sokołowski. Znany mieszkańcom znad Niegocina muzyk Filharmonii Świętokrzyskiej jest inicjatorem i opiekunem artystycznym trzech edycji Giżyckiego Lata z G.F. Händlem oraz Giżycko Baroque Festiwal. To również pomysłodawca koncertów muzyki dawnej i opery w plenerze. Jest też założycielem orkiestry barokowej Masovia Baroque Orchestra, gr na kontrabasie barokowym w zespołach muzyki dawnej. Co usłyszymy podczas sobotniego koncertu?

Jak podkreśla Krzysztof Sokołowski, muzyka od zarania dziejów towarzyszyła człowiekowi, również w tych najtrudniejszych momentach.

Współorganizatorem koncertu jest Miasto Giżycko i Giżyckie Centrum Kultury, a cała impreza odbywa się pod patronatem burmistrza miasta Wojciecha Karola Iwaszkiewicza. Przypomnijmy, transmisja na żywo rozpocznie się w sobotę (19.20) o godzinie 19:00 na fanpage’u Urzędu Miejskiego w Giżycku.

Źródło: UM w Giżycku, Radio 5
Autor: jwe