18.12.2019
Nie musisz być zagorzałą zwolenniczką ekologicznego stylu życia, by docenić zalety stosowania naturalnych olejów w kosmetyce. Bogactwo witamin, minerałów oraz przeciwutleniaczy zawartych w czystych esencjach roślinnych przesądza o ich popularności oraz szerokim zastosowaniu w pielęgnacji nie tylko twarzy, lecz także ciała i włosów.
Za co kochamy naturalne oleje roślinne
Substancje pozyskiwane z nasion roślin oprócz tego, że dostarczają skórze oraz włosom niezbędnych składników odżywczych potrzebnych do ich prawidłowego funkcjonowania, są pozbawione szkodliwych i syntetycznych dodatków. To dlatego są doskonale przyswajane przez naskórek. Ich działanie można przyrównać do skoncentrowanego serum lub kremu. Pamiętaj, by do zabiegów urodowych przeprowadzanych w domu wybierać oleje tłoczone na zimno oraz nierafinowane. Masz pewność, że otrzymujesz produkt bogaty w to, co kwiaty, orzechy i zioła mają najcenniejsze.
Równie ważne, co pozytywne działanie substancji, jest ich pozyskiwanie w zgodzie z poszanowaniem środowiska. Co więcej, używanie oleju nie wiąże się z zanieczyszczaniem przyrody, ponieważ nie zawiera on żadnych syntetycznych substancji zapachowych oraz barwiących przedostających się do kanalizacji.
Kupując olej naturalny w sklepie, zwróć uwagę na to, w jaki sposób jest zapakowany. Wybieraj ten w buteleczce z ciemnego szkła blokującego przedostawanie się promieni słonecznych i niszczenie zawartości. Po każdorazowym zastosowaniu esencji zamykaj szczelnie opakowanie i przechowuj je w lodówce. Możesz też zdecydować się na formę maski, w której obok kluczowego składnika znajdziesz szereg ingrediencji wspomagających jego działanie.
Jak stosować oleje w pielęgnacji?
Oleje roślinne mają naprawdę wszechstronne zastosowanie i to jest jedna z ich zalet. Dzięki temu oszczędzasz nie tylko pieniądze, lecz także miejsce na łazienkowej półce. Jedną buteleczkę możesz wykorzystywać zarówno do zabiegów pielęgnacyjnych na twarz, jak i na włosy. Wybierz substancję o takich właściwościach, które najlepiej będą odpowiadały Twoim potrzebom. Olej arganowy zawiera ważne kwasy tłuszczowe omega-6 i -9, z pestek opuncji figowej jest jednym z najdroższych, jojoba to bogactwo witaminy E będącego silnym przeciwutleniaczem, marula działa przeciwzmarszczkowo i silnie regenerująco.
Możesz postawić na jeden olej lub wykonać mieszankę kilku. Z pewnością nie zaszkodzi to ani Twojej skórze, ani włosom, a pozwoli przekonać się, która opcja jest dla Ciebie najkorzystniejsza. Aplikować substancję można na kilka sposobów: wcierać dłońmi, wmasować szczoteczką, rozczesywać grzebieniem lub wklepywać gąbeczką.
Kosmetyczny hit: olej migdałowy do włosów
Najbardziej uniwersalnym i pasującym do każdego rodzaju skóry i włosów jest olej migdałowy. To doskonały antyoksydant, dobry emolient kojący podrażnienia, a także lekarstwo na stany zapalne skóry. Zawiera dużo magnezu, soli mineralnych, witamin A, D, E oraz z grupy B. Dobrze się wchłania, nie zapycha porów i nie pozostawia tłustej warstewki. Ponadto ma przyjemny słodki aromat poprawiający nastrój.
W pielęgnacji włosów olej migdałowy jest niezastąpiony. Intensywnie wygładza, nabłyszcza i ułatwia rozczesywanie pasemek. Pierwsze rezultaty są widoczne już po 2–3 zastosowaniach. Nakładaj go oszczędnie, wystarczy kilka kropel na końcówki krótkiej fryzurki oraz kilkanaście na dłuższe pasma, od połowy ich długości. Kurację możesz stosować na suche lub wilgotne kosmyki. Substancji nie należy od razu spłukiwać, lecz pozwolić jej na całkowite wchłonięcie. Czuprynkę możesz np. umyć rano, dzięki temu przez całą noc olej będzie wzmacniał i regenerował zniszczone włosy.
Artykuł sponsorowany