Wigry odpadają z Pucharu Polski

14.08.2020

Suwałki

Porażka z trzecioligowym zespołem na początek nowego sezonu. Wigry Suwałki przegrały ze Ślęzą Wrocław 1:2 i odpadły z Pucharu Polski. Pierwszy gol padł już w 11. minucie spotkania, kiedy sędzia po konsultacjach z VAR-em dopatrzył się faulu w polu karnym i podyktował jedenastkę. W 34. minucie rzut karny został podyktowany tym razem dla Wigier, jednak nie wykorzystał go Denis Gojko i wynik pozostał bez zmian. Do wyrównania udało się doprowadzić w 54. minucie. Podanie Grzegorza Aftyki w środek bramki do Michała Żebrakowskiego zakończyło się strzałem napastnika biało-niebieskich, który zdołał obronić bramkarz, jednak piłka niefortunnie trafiła w obrońcę Ślęzy i wpadła do siatki. Wynik remisowy utrzymał się tylko przez dziewięć minut, kiedy do piłki ponownie podszedł Robert Pisarczuk i pewnym strzałem ponownie dał swojej drużynie prowadzenie. Podopieczni Dawida Szulczka mimo wielu prób nie znaleźli sposobu na sforsowanie obrony rywali i mecz zakończył się zwycięstwem Ślęzy Wrocław 2:1, która przechodzi do dalszej gry o Puchar Polski.