Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Wigry Suwałki – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3:2

22.08.2018

Suwałki

W meczu 6. kolejki Fortuna I Ligi, Wigry Suwałki pokonały Bruk-Bet Termalicę Nieciecza 3:2. Było to drugie zwycięstwo suwalskiego zespołu w sezonie 2018/2019. Bramki dla biało-niebieskich zdobywali Kamil Sabiłło i Martin Adamec, który zaliczył 2 trafienia. Goście odpowiedzieli bramkami Dawida Szymonowicza i Patrika Mišáka.

Środowy mecz miał szalony przebieg. Optyczną przewagę przez pierwsze 20 minut mieli goście z Niecieczy, ale to Wigry przeprowadziły kontratak, który dał im prowadzenie. Obraz gry nie uległ jednak zmianie, a tegoroczni spadkowicze coraz śmielej dochodzili do głosu. W 34. minucie meczu wyrównującego gola po stałym fragmencie gry zdobył Dawid Szymonowicz.

Podopieczni Kamila Sochy w drugiej odsłonie spotkania wyraźnie podkręcili tempo, czego efektem była świetna akcja lewą stroną boiska, którą świetnym strzałem „po koźle” wykończył Martin Adamec. Suwalscy kibice na kilkanaście minut odetchnęli z ulgą, gdyż tempo spotkania odrobinę spadło, ale w końcówce meczu zarówno piłkarze gospodarzy, jak i gości, postanowili zafundować obserwatorom kolejną porcję emocji. W 81. minucie w pole karne Bruk-Betu świetnym rajdem przedarł się Karol Mackiewicz, który wyłożył piłkę Martinowi Adamcowi w okolice piątego metra boiska. Młody, słowacki pomocnik pewnym strzałem wyprowadził suwalski zespół na dwubramkowe prowadzenie. W doliczonym czasie gry kontaktowego gola dla gości zdobył jeszcze Patrik Mišák, ale tego dnia było to na Wigry za mało.

– Trener wstrząsnął nami w szatni – powiedział tuż po spotkaniu Jonatan Straus, obrońca suwalskich Wigier.

Głos zabrał również Karol Mackiewicz, pomocnik Wigier, który asystował przy drugiej bramce Martina Adamca.

Na pomeczowej konferencji Kamil Socha, szkoleniowiec biało-niebieskich, zapowiadał walkę o kolejne punkty.

Przed Wigrami kolejny, bardzo ciekawy mecz na własnym stadionie. Już w niedzielę (26.08) przeciwnikiem biało-niebieskich będzie Stomil Olsztyn, który w meczu 6. kolejki Fortuna I Ligi przegrał z Sandecją Nowy Sącz 0:1. Początek derbowego spotkania o godzinie 17.00.

Wigry Suwałki – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 3:2 (1:1)
Bramki: Kamil Sabiłło 21′, Martin Adamec 55′, 81′ – Dawid Szymonowicz 34′, Patrik Mišák 90′

Wigry Suwałki: 96. Damian Węglarz – 2. Paweł Olszewski (65′, 97. Piotr Kwaśniewski), 25. Arkadiusz Najemski, 44. Adrian Karankiewicz, 3. Jonatan Straus – 27. Robert Bartczak, 29. Martin Adamec, 99. Damian Pawłowski (75′, 11. Bartosz Olszewski), 8. Filip Karbowy, 10. Karol Mackiewicz – 9. Kamil Sabiłło (63′, 34. Adrian Piekarski).

Bruk-Bet Termalica Nieciecza: Hubert Gostomski – Dominik Sadzawicki, Mateusz Kupczak, Przemysław Szarek (83′, Vlastimir Jovanović), Kamil Słaby (66′, Michał Skóraś) – Roman Gergel, Dawid Szymonowicz, Florin Purece, Bartosz Śpiączka (72′, Patrik Mišák), Martin Mikovič – Vladislavs Gutkovskis.

żółte kartki: Karankiewicz – Mišák.
sędziował: Paweł Malec (Łódź).