Wigry Suwałki – Pogoń Siedlce 1:4

11.09.2016

Druga porażka suwalskich Wigier w sezonie 2016/17. W meczu 8. kolejki piłkarskiej I ligi biało-niebiescy przegrali przed własną publicznością z Pogonią Siedlce 1:4 i spadli na drugie miejsce w tabeli. Mecz od początku ułożył się źle dla gospodarzy. Już w 15 minucie prowadzenie przyjezdnym zapewnił Konrad Wrzesiński. Dwie minuty później było już 2:0 po trafieniu zza pola karnego Daniela Gołębiewskiego i do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie. Po przerwie goście nie zamierzali zwalniać tempa i zdobywali kolejne bramki. W 55 minucie wynik podwyższył Michał Bajdur, a trzy minuty później drugie trafienie zanotował Wrzesiński. Wigry były w stanie odpowiedzieć tylko jednym trafieniem. W 61 minucie straty zmniejszył Kamil Adamek, ale było to zdecydowanie za mało na dobrze dysponowanych tego dnia piłkarzy z Siedlec.

– Zawiedliśmy. Musimy jak najszybciej wyciągnąć wnioski – powiedział na pomeczowej konferencji Dominik Nowak, szkoleniowiec suwalskich Wigier.

Suwalczanie przegrali 1:4 i stracili pozycję lidera I ligi na rzecz Zagłębia Sosnowiec, do którego tracą obecnie dwa punkty.