Wigry Suwałki w 1/8 finału Pucharu Polski!

09.08.2016

Niemożliwe stało się możliwe – tak można opisać wydarzenia, które miały miejsce we wtorkowy wieczór na Stadionie Miejskim w Suwałkach. Biało-niebiescy w dobrym stylu na własnym stadionie pokonali trzecią drużynę polskiej ekstraklasy Bruk-Bet Termalicę Nieciecza KS 2:1.

Piłkarze z Suwałk już od pierwszej minuty spotkania narzucili bardzo wysokie tempo gry. Po kilku niewykorzystanych okazjach szczęście uśmiechnęło się do suwalczan w 45 minucie spotkania, kiedy to świetne podanie Miłosza Kozaka wykorzystał nowy nabytek suwalskich Wigier, Mamadou Kanteh Danjo – popularny „Kuku”. Warto zaznaczyć, że było to jedno z najlepszych spotkań Kozaka w barwach suwalskiego klubu. W drugiej odsłonie obraz gry nie uległ zmianie i to gospodarze przeważali na boisku, czego efektem była bramka Kamila Zapolnika, który w 70-tej minucie spotkania świetnie wykorzystał zamieszanie w polu karnym rywala po strzale Łukasza Wrońskiego i strzałem głową umieścił piłke w siatce. Radość suwalczan ze strzelonej bramki nie trwała jednak długo, gdyż już 2 minuty później, kapitalnym uderzeniem głową popisał się nowy nabytek Bruk-Betu Termalici Nieciecza, Dawid Nowak. Suwalczanie skutecznie powstrzymywali kontrataki „Słoników”, raz po raz próbując podwyższyć wynik meczu. Swoje okazje tuż przed ostatnim gwizdkiem arbitra mieli również wprowadzeni w drugiej części spotkania Damian Kądzior, Rafał Augustyniak oraz wspomniany Miłosz Kozak, ale wynik meczu pozostał bez zmian. W 94 minucie Mateusz Złotnicki, sędzia główny spotkania, końcowym gwizdkiem przypieczętował upragniony awans Wigier Suwałki do 1/8 finału Pucharu Polski. Suwalczanie zmierzą się ze zwycięzcą meczu Górnik Zabrze – Legia Warszawa, który odbędzie się w środę – 10 sierpnia w Zabrzu.

– Nie udało nam się zmęczyć przeciwnika – powiedział tuż po spotkaniu Marcin Węglewski, trener Bruk-Betu Termalici Nieciecza.

– Bardzo dziękuję piłkarzom oraz kibicom, ale musimy zapomnieć o pucharze i od jutra przygotowywać się do następnego, ligowego spotkania – powiedział Dominik Nowak – trener suwalskich Wigier na pomeczowej konferencji.

Kolejne ligowe spotkanie suwalczanie rozegrają już w ten piątek. Na stadionie w Bielsku-Białej na biało-niebieskich czekać będzie tamtejsze Podbeskidzie, aktualny lider I ligi.