Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Wigry Suwałki w ćwierćfinale Pucharu Polski!

20.09.2016

Wigry Suwałki w ćwierćfinale Pucharu Polski! Suwalczanie pokonali w 1/8 finału Górnik Zabrze 2:0 i awansowali do najlepszej ósemki. W pierwszej połowie gra była bardzo wyrównana. Oba zespoły stworzyły po kilka groźnych sytuacji, ale zazwyczaj brakowało strzałów w światło bramki. Jedyne trafienie w pierwszej części zanotował Kamil Zapolnik w 24. minucie spotkania. Z rzutu wolnego uderzył Łukasz Wroński, bramkarz Górnika sparował strzał, a piłkę jako pierwszy przejął Zapolnik i dał swojej drużynie prowadzenie. W drugiej odsłonie przez długie minuty rezultat nie ulegał zmianie. Dopiero w 89 minucie wprowadzony po przerwie Kamil Adamek podwyższył prowadzenie biało-niebieskich i sprawa awansu była już rozstrzygnięta.

– Spodziewaliśmy się bardzo trudnego spotkania – powiedział na pomeczowej konferencji Dominik Nowak, trener suwalskich Wigier

Rywalem Wigier w ćwierćfinale będzie trzecioligowe GKS Jastrzębie, które pokonało po rzutach karnych Górnik Łęczna.

Górnik Zabrze – Wigry Suwałki 0:2 (0:1)
0:1 – Zapolnik 24′
0:2 – Adamek 89′

Składy:

Górnik Zabrze: Kasprzik – Ambrosiewicz, Kopacz, Danch, Kurzawa, Grendel, Matuszek, Przybylski, Plizga (22′ Wolsztyński), Cerimagić (67′ Angulo), Skrzypczak.

Wigry Suwałki: Salik – Bartkowski, Jarzębowski, Kwame, Gąska, Augustyniak, Karankiewicz, Wroński (69′ Kozak), Zapolnik (79′ Adamek), Kuku (54′ Radecki).

Żółte kartki: Grendel, Cerimagić, Kopacz (Górnik Zabrze) oraz Wroński, Karankiewicz, Augustyniak (Wigry Suwałki).

Sędzia: Jacek Małyszek (Lublin)