Wigry Suwałki w półfinale Pucharu Polski!

01.12.2016

Środa (30.11) w suwalskim sporcie przeszła do historii. Wigry Suwałki w rewanżowym spotkaniu 1/4 finału Pucharu Polski zremisowały z GKS 1962 Jastrzębie 1:1 (w dwumeczu 3:2) i awansowały do półfinału rozgrywek. Warto dodać, że suwalczanie będą tam jedynym zespołem spoza Ekstraklasy. Pierwszoligowiec sprawił sobie tym samym piękny prezent z okazji 70-lecia klubu.

Bramkę dla biało-niebieskich zdobył Łukasz Wroński, który po indywidualnej akcji w polu karnym gości umieścił piłkę w bramce Grzegorza Drazika w 35. minucie spotkania. Jastrzębianie wyrównali już w 46. minucie meczu po strzale Damiana Tronta. Piłka uderzona przez piłkarza przyjezdnych obrała bardzo nietypową trajektorię lotu, co zmyliło niestety Hieronima Zocha, bramkarza suwalskich Wigier.

Do końca meczu zarówno gospodarze jak i goście raz po raz próbowali swoich sił w kontrach, ale finalnie to Wigry miały więcej do powiedzenia i to dla nich remis okazał się zwycięski.

– Myślę, że dzisiaj piszemy piękne karty w historii miasta oraz klubu – powiedział na pomeczowej konferencji Dominik Nowak, trener suwalskich Wigier.

O ocenę spotkania poprosiliśmy Tomasza Jarzębowskiego, kapitana biało-niebieskich, byłego zawodnika Arki Gdynia, ekstraklasowego rywala suwalczan w półfinale Pucharu Polski.

Wigry Suwałki – GKS Jastrzębie 1:1 (1:0)

Wroński 35′ – Tront 46′

Wigry Suwałki: Zoch – Bucholc, Adu Kwame, Augustyniak, Karankiewicz – Kądzior, Jarzębowski, Wroński (77. Kozak), Zapolnik, Wichtowski – Adamek (90. Kuku)

GKS 1962 Jastrzębie: Drazik – Kulawiak, Pacholski, Szymura, Weis – Zajączkowski (59. Kopacz), Musioł (65. Caniboł), Szczepan, Tront, Szczęch – Jadach (77. Dzida).

Żółte kartki: Szczepan, Zajączkowski, Tront, Kopacz

Sędziował: Łukasz Bednarek (Koszalin)

Losowanie par półfinałowych Pucharu Polski :

Pierwsze spotkania odbędą się 1 marca 2017, rewanże 5 kwietnia 2017:

Wigry Suwałki – Arka Gdynia
Lech Poznań – Pogoń Szczecin

Finał Pucharu Polski odbędzie się 2 maja 2017 roku na PGE Narodowym w Warszawie.