Wigry zremisowały z Chojniczanką

28.07.2019

Suwałki

Remisem 1 : 1 zakończył się wczorajszy (27.07) mecz Wigier Suwałki z Chojniczanką Chojnice. Bramki, w pierwszym meczu sezonu 2019/2020 Fortuna 1. Ligi, padły po rzutach karnych. „Worek z golami” rozwiązał w 31. minucie pomocnik biało-niebieskich – Joel Huertas. Chojniczanie szybko jednak wyrównali.  W 35. minucie spotkania Hubert Wołąkiewicz, również z 11-stu metrów, pokonał bramkarza gospodarzy – Dominika Kąkolewskiego.

– Podział punktów jest sprawiedliwy – powiedział na pomeczowej konferencji prasowej Adam Fedoruk, trener suwalskich Wigier.

W ramach 2. kolejki Fortuna 1. Ligi, biało-niebiescy zmierzą się 2 sierpnia ze Stalą Mielec, która pokonała w 1. kolejce Wartę Poznań 2:1. Początek wyjazdowego meczu w najbliższy piątek, o godzinie 19:39.

Wigry Suwałki – Chojniczanka Chojnice 1:1 (1:1)
Bramki: Joel Huertas 31′ (k) – Hubert Wołąkiewicz 35′ (k)

Wigry Suwałki: Dominik Kąkolewski – Arkadiusz Najemski, Michał Ozga, Adrian Piekarski, Adrian Karankiewicz – Grzegorz Aftyka, Łukasz Sosnowski, Szymon Łapiński (89′, Oskar Furst), Joel Huertas (74′, Kamil Sabiłło), Cezary Sauczek (80′, Kevin Levis) – Robert Bartczak.

Chojniczanka Chojnice: Radosław Janukiewicz – Jan Mudra, 42. Seweryn Michalski, Hubert Wołąkiewicz, Kamil Sylwestrzak – Emil Drozdowicz (77′, Wojciech Trochim), Paweł Zawistowski, Bartosz Wolski, Mateusz Kuzimski (68′. Aghwan Papikjan), Krystian Wachowiak (82′. Michał Sacharuk) – Tomasz Mikołajczak.

żółte kartki: Ozga, Aftyka – Zawistowski, Wachowiak.
sędzia główny: Damian Kos (Gdańsk).

Autor: DB / KZ
Źródło: Radio 5, Wigry Suwałki