Wisła Puławy – Wigry Suwałki 0:1

12.03.2017

W wyjazdowym meczu 21. kolejki I ligi piłki nożnej Wigry Suwałki pokonały w Puławach tamtejszą Wisłę 0:1. Bramkę na wagę trzech punktów w 70. minucie spotkania, strzałem głową zdobył Mateusz Radecki. Warto wspomnieć, że w 45. minucie pomocnik biało-niebieskich Damian Kądzior nie wykorzystał rzutu karnego. Zwycięstwo dało suwalczanom awans na 3. miejsce w tabeli I ligi. Wigry Suwałki po 21. spotkaniach z dorobkiem 35 punktów , tracą już tylko 2 punkty do vice-lidera rozgrywek GKS Katowice, który w spotkaniu ze Stomilem Olsztyn zremisował 2:2. Kolejne spotkanie suwalczanie rozegrają już 18. marca na własnym stadionie. Rywalem biało-niebieskich będzie 6. w tabeli Miedź Legnica. Początek meczu o godzinie 18:00.

Wisła Puławy 0-1 Wigry Suwałki

Bramka: Radecki (70′.)

Wisła:  Witan – Sedlewski, Pielach, Żemło, Hiszpański , Smektała (74′. Pożak), Maksymiuk, Cierpka (74′. Szczotka), Kolehmainen, Patejuk, Idzik.

Wigry: Zoch – Bucholc, Wichtowski, Cverna, Adu Kwame, Kądzior, Karankiewicz, Radecki (90′. Augustyniak), 25. Damian Gąska (45′. Wroński), Kozak (90′. Ryczkowski), Zapolnik.

Żółte kartki: Żemło, Patejuk – Wroński, Cverna.

Sędziował: Sebastian Jarzębak (Bytom).