Wygrana piłkarek RESO Akademii 2012

27.08.2018

Suwałki

Zwycięstwo na inauguracji nowego sezonu w II lidze piłkarek RESO Akademii 2012 Suwałki. W minioną sobotę (25.08) w pierwszym spotkaniu sezonu piłkarki wygrały na wyjeździe z beniaminkiem Tygrys Huta Mińska. Poranny deszcz utrudnił warunki do gry, o czym boleśnie mógł przekonać się zespół RESO, kiedy w 8. minucie po strzale gospodyń piłka dostała poślizgu i sprawiła niemałe problemy stojącej w bramce Wiktorii Dziurdź. Ostatecznie futbolówka nie wpadła do bramki akademiczek. W 18. minucie wynik spotkania otworzyła Zuzanna Skrodzka, zdobywając bramkę efektownym strzałem z dystansu. Już 5 minut później strzałem z rzutu karnego na 2:0 podwyższyła Aleksandra Bieryło. Zmotywowany Tygrys od początku drugiej połowy ruszył odrabiać straty i już w 48. minucie zdobył bramkę kontaktową. W 58. prostopadłe podanie od Skrodzkiej na bramkę zamieniła Bieryło i ponownie wyprowadziła zespół z Suwałk na dwubramkowe prowadzenie. W 67. minucie Bortkiewicz zdobyła bramkę na 2:3. 11 minut później Dziurdź obroniła groźny strzał z narożnika pola karnego, jednak przy dobitce Nowickiej była bez szans. Stan meczu wyrównał się, co podziałało na zespół RESO Akademii, jak płachta na byka. W 84. minucie bramkę zdobyła Karolina Zabawska, a dwie minuty później czwartą bramkę w tym spotkaniu dołożyła Bieryło. Mecz zakończył się wygraną dziewczyn z Akademii 6:3. Kolejne rozgrywki suwalczanki rozegrają w niedzielę, 2 września, w Olsztynie z tamtejszym Stomilem.