Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

Wzrost liczby zakażeń na Warmii i Mazurach. W woj. podlaskim 193 przypadki

23.02.2021

kraj/region

6 310 zakażeń koronawirusem pojawiło się we wtorkowym (23.02) raporcie Ministerstwa Zdrowia. Zmarło 247 osób, 47 z nich nie miało chorób współistniejących.

Wysoko w statystykach resortu zdrowia znalazło się województwo warmińsko-mazurskie. Dobowa liczba zakażeń na poziomie 725 dała drugie miejsce. Więcej pozytywnych wyników pojawiło się minionej doby tylko w województwie mazowieckim – mowa o 1028 przypadkach.

Na Warmii i Mazurach minionej doby zmarło zmarło 11 osób, u których potwierdzono koronawirusa. 9 z nich miało choroby współistniejące. Po jednym przypadku śmiertelnym odnotowano w powiatach węgorzewskim i piskim.
Zakażenia potwierdzono w naszym regionie; w powiecie ełckim – 32 przypadki, w powiecie piskim- 28 oraz 10 w powiecie giżyckim. 2 przypadki odnotowano w powiecie gołdapskim, a powiaty olecki i węgorzewski minionej doby bez nowych zakażeń.

193 zakażenia potwierdzono w województwie podlaskim. Zmarły 4 osoby, w tym dwie w powiecie augustowskim. Wszystkie miały choroby współistniejące. W naszym regionie pozytywne wyniki testów w kierunku koronawirusa otrzymało po 4 mieszkańców Suwałk i powiatu grajewskiego oraz po 2 w powiatach augustowskim i sejneńskim. Powiat suwalski minionej doby bez nowych zakażeń.

Resort zdrowia poinformował, że minionej doby wykonano blisko 42 tys. testów.

COVID-19 pokonało kolejnych 5 490 osób.

Źródło: MZ
Autor: jwe