Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

XI Memoriał Józefa Gajewskiego

21.08.2020

Suwałki

Ruszył Memoriał Józefa Gajewskiego. Już po raz 11. do Suwałk zjechały najlepsze drużyny siatkarskie z całej Polski. Wszystko po to aby kultywować pamięć o Józefie Gajewskim, byłym wieloletnim prezydencie Suwałk. To właśnie dzięki jego staraniom w 2009 roku augustowski Ślepsk zmienił swoją siedzibę i rozpoczął grę w Suwałkach. To rozpoczęło nowy rozdział w historii klubu. Od tamtej pory drużyna systematycznie rozwijała swoje struktury, dzięki czemu w sezonie 2018/2019 awansowała do najwyższej klasy rozgrywkowej, gdzie z sukcesami rywalizuje z najlepszymi drużynami w kraju. W piątek (21.08) odbyło się uroczyste otwarcie memoriału i prezentacja zawodników. Turniej rozpoczął się od starcia Ślepska Malow z Czarnymi Radom. Tegoroczna edycja turnieju jest wyjątkowa z kilku względów. Po raz pierwszy odbywa się w nowej hali sportowo-widowiskowej Suwałki Arena. Po raz pierwszy, również z pewnymi ograniczeniami, w związku koronawirusem. Siatkarze wracają też do gry po dłuższej przerwie. Ostatni sezon z powodu pandemii zakończył się przed czasem i bez wyłonionego mistrza Polski. Nowe rozgrywki mają ruszyć dopiero z początkiem września (09.2020). – W tym roku mamy okazję w końcu rozegrać memoriał na naszym obiekcie. To ogromna radość – mówił Radiu 5 Wojciech Winnik, prezes Ślepska.

Podczas uroczystości rozpoczynającej memoriał, Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk przekazał władzom klubu symboliczny czek na kwotę 1 mln 600 tys. złotych.

Do niedzieli (23.08) na deskach Suwałki Areny rozegranych zostanie cześć spotkań. Zwycięży drużyna z największą ilością punktów. Warto przypomnieć, że w ubiegłorocznej, jubileuszowej, dziesiątej edycji turnieju zwyciężyli gospodarze.

Autor: mz