Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

XX Letnia Filharmonia AUKSO

05.08.2019

Suwałki

Jubileuszową, XX edycję, Letniej Filharmonii AUKSO zapowiedzieli w poniedziałek (05.08.19) w Suwalskim Ośrodku Kultury organizatorzy wydarzenia i władze miasta. Na przewidziane w tym roku koncerty zapraszali: Justyna Rekść-Raubo, dyrektor AUKSO, Alicja Andrulewicz, dyrektor SOK-u, Czesław Renkiewicz, prezydent Suwałk i Zbigniew Mackiewicz, wójt gminy Suwałki. AUKSO, to cykl koncertów orkiestrowych, kameralnych, warsztatów oraz spotkań. Jak mówił Czesław Renkiewicz, wydarzenie ma wiernych słuchaczy.

Gośćmi tegorocznej edycji filharmonii będą m.in. Andrzej Bauer, Krzesimir Dębski, Tomasz Konieczny oraz Mateusz i Marek Moś. Jak powiedziała Justyna Rekść-Raubo, dyrektor festiwalu, publiczność usłyszy między innymi pieśni śląskie, powstańcze oraz muzykę Stanisława Moniuszki.

Jak co roku, część wydarzeń będzie miała miejsce na terenie gminy Suwałki. Uczestnicy AUKSO spotkają się między innymi w dworku profesora Andrzeja Strumiłły. Zbigniew Mackiewicz, wójt gminy, zaprasza też do Gawrych Rudy i klasztoru wigierskiego.

Festiwal rozpocznie się 16 sierpnia i potrwa przez tydzień. Koncert inauguracyjny odbędzie się w Suwalskim Ośrodku Kultury. Zagra kwintet Alternative Ensemble.

Autor: KZ