Słuchaj nas online SUWAŁKI | EŁK

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Ślepsk Malow Suwałki 3:1

17.01.2021

Suwałki

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki przegrali z Grupą Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3. Biało-niebiescy wrócili do gry po niemal miesiącu przerwy. Ostatni mecz rozegrali bowiem 22 grudnia. W meczu 21. kolejki PlusLigi drużynie z Suwałk przyszło walczyć z aktualnymi mistrzami Polski. Już od pierwszych chwil spotkania, byliśmy świadkami długich i zaciętych wymian, które jednak częściej wykorzystywali gospodarze. Ślepsk mógł liczyć na skutecznego Barłomieja Bołądza, który w spotkaniu zdobył aż 25 punktów. Nie zabrakło emocji i zwrotów akcji. W czwartym secie po skutecznych zagrywkach Bołądzia, sędzia odgwizdał nieczyste odbicie rozgrywającego suwalskiej drużyny Josha Taunigi. Po chwili było już po wszystkim i Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle we własnej hali wygrała z drużyną z Suwałk 3:1. – Postawa zespołu jest dobrym prognostykiem na przyszłość – mówił już po zakończeniu meczu Andrzej Kowal, szkoleniowiec biało-niebieskich.

MVP, czyli najbardziej wartościowym zawodnikiem spotkania, wybrano Jakuba Kochanowskiego, środkowego gospodarzy i reprezentanta Polski. Po stronie biało-niebieskich najlepiej spisał się Bartłomiej Bołądź,