Zła passa RESO 2012

06.11.2017

Zła passa piłkarek RESO Akademii 2012. W miniony weekend swoje mecze rozgrywały drużyny Młodzika w kat. D1 oraz żeńska drużyna RESO Akademii 2012 w Białymstoku. W niedzielę (05.11) rozegnany został mecz pomiędzy RESO Akademią 2012 a Stomil Olsztyn. Pogoda tego dnia nie rozpieszczała, a na skutek padającego deszczu warunki na boisku w Suwałkach nie należały do najłatwiejszych. W 13. minucie prowadzenie objęły piłkarki z Piastowa, a 3 minuty później podwyższyły na 2:0. Po stracie dwóch goli RESO Akademia przejęła inicjatywę i raz po raz próbowała zaskoczyć defensywę zespołu gości. Przyniosło to skutek w 24. minucie, kiedy podanie Aleksandry Bieryło wykorzystała Izabela Łada i zdobyła bramkę na 1:2. Pomimo kilku sytuacji jednego i drugiego zespołu, wynik do przerwy nie uległ zmianie. Piłkarki RESO Akademii 2012 od pierwszego gwizdka ruszyły odrabiać straty i wyrównać stan meczu. Niestety w 50. minucie Piastovia przeprowadziła skuteczną kontrę zakończoną strzałem sprzed pola karnego, po którym piłka skozłowała, dostała poślizgu i wpadła do bramki suwalczanek. Jeszcze w doliczonym czasie gry zespół Piastovii podwyższył na 1:4, wykorzystując na raty rzut karny. W związku z wycofaniem się z ligi zespołu KS Teresin, swój ostatni mecz ligowy RESO Akademia 2012 Suwałki rozegra na wyjeździe z zespołem GOSIREK Piaseczno, w sobotę, 18 listopada o godz. 12:00.