Złoty medal Jerzego Broca

21.06.2016

XXIV Mistrzostwa Polski Weteranów w Pięcioboju Klasycznym odbyły się w Toruniu. W zawodach wystartował suwalczanin Jerzy Broc, który w Pięcioboju Klasycznym (skok w dal, rzut oszczepem i dyskiem, bieg na 200 i 1500 metrów) zdobył złoty medal i tytuł Mistrza Polski na rok 2016. Broc uzyskał najlepszy ze swych dotychczasowych wyników – 2610 punktów, co uplasowało go na trzecim miejscu w tegorocznym rankingu światowym. Drugie miejsce zajął Mieczysław Burdzy (Stargard) – 2348 pkt., a trzecie Jan Glanc (Warszawa) – 1207 pkt. Najwięcej punktów Jerzy Broc otrzymał za rzut dyskiem (33,25 m) – 715 pkt, a najmniej w rzucie oszczepem (21,15 m) – 378 pkt. W skoku w dal (3,48 m) i w biegu na 1500 metrów pobił swoje rekordy życiowe.