Znakomite występy suwalskich pływaków

28.02.2016

Znakomite występy podczas zawodów w litewskim Alytusie oraz w Hajnówce zanotowali zawodnicy MUKS „Olimpijczyk” w Suwałkach. Pływacy z rocznika 2005-2004 uczestniczący w Zimowych, otwartych Mistrzostwach w pływaniu dzieci organizowanych przez Miasto Alytus wrócili z tej imprezy z medalami. Rywalizując z klubami sportowymi z całej Litwy, m.in. Wilna, Kowna, Alytusa, Kłajpedy, Marijampola, przywieźli do Suwałk: 3 złote medale i 1 srebrny. W kategorii dziewcząt złoty medal zdobyła Julia Gwaj na dystansie 100 m stylem grzbietowym, natomiast srebro wywalczyła Natalia Żyła na dystansie 100 m stylem dowolnym. Na wyróżnienie zasługuje także występ Zuzanny Sztukowskiej, która zajęła V miejsce na dystansie 100 stylem klasycznym, Julii Gwaj, która była VI na 50 stylem motylkowym oraz Weroniki Nieszczerzewskiej – VII na dystansie 100 m stylem grzbietowym. W kategorii chłopców 2 złote medale w znakomitym stylu zdobył Filip Kosiński – na dystansie 100 m stylem grzbietowym oraz 100 m stylem dowolnym.

Starsza grupa zawodników 15-16 lat, uczęszczająca do Gimnazjum nr 7 w Suwałkach, uczestniczyła w Finale Gimnazjady Województwa Podlaskiego w pływaniu w Hajnówce. Zawodnicy drużynowo zajęli 3 miejsce w kategorii dziewcząt oraz 1 miejsce w kategorii chłopców. Indywidualnie medale zdobywali:

1. Piotr Sadłowski – złoty medal na dystansie 50 m stylem motylkowym
  2. Arnold Ryszard Plauszta – srebrny medal na dystansie 50 m stylem motylkowym
  3. Sinkiewicz Paweł – srebrny medal na dystansie 50 m stylem dowolnym
  4. Wronowski Igor – srebrny medal na dystansie 50 m stylem klasycznym

Sztafeta dziewcząt na dystansie 4×50 m stylem dowolnym zajęła 3 miejsce, natomiast sztafeta chłopców 4×50 m stylem dowolnym zajęła 1 miejsce pewnie pokonując rywali.