Zwycięstwo Szczypiorniaka

11.12.2017

Zwycięstwem ełczan zakończyło się niedzielne (11.12) ligowe spotkanie piłki ręcznej EKS Szczypiorniak i MLKS Czarni Olecko. Wynik meczu w hali Lega to 35:27. Do przerwy ełczanie prowadzili 17:14. Pierwsze minuty meczu to szczelna obrona i precyzyjne ataki zakończone punktami Szczypiorniaka. Pierwsza bramka gospodarzy w siatce ełczan znalazła się dopiero w 7 minucie meczu przy wyniku 4:1. W 23 minucie wynik na tablicy wskazywał 15:8 dla Szczypiorniaka. Wówczas do gry gości wkradło się zmęczenie i zbyt wielka pewność siebie. Czarni nie odpuszczali i kilka kontrataków po błędach Szczypiorniaka spowodowało, że wynik po pierwszej połowie to 17:14. Mecz w drugiej połowie zaczął być bardzo agresywny, świadczą o tym duże ilości rzutów karnych i aż 8 kar dwuminutowych przyznanych po równo obu drużynom. Jeden z zawodników z Olecka ukarany został czerwoną kartką za atak na zawodniku z Ełku.